Живий шрифт Арсеналу

«Книжковий Арсенал 2017» почав свою роботу. Вже є декілька фото з першого дня фестивалю

В цьому році вся каліграфія зосередилася в експозиції «Живий шрифт». В основному це роботи учнів і викладачів школи каліграфії «Арт і Я». Всі роботи нові, їх не було на минулому Арсеналі.

Continue reading “Живий шрифт Арсеналу”

Книжковий Арсенал 2017

З 17 по 21 травня в Києві відбудеться черговий «Книжковий Арсенал». Навіть якщо ви не прочитали за минулий рік жодної книжки, пропустити цю подію буде великою помилкою

Окрім безлічі книг, презентацій, дискуссій та зустрічей з письменниками, «Книжковий Арсенал» підготував цікаву мистецьку програму. В ній знайшли місце і каліграфія, і іллюстрація, і мистецтво шрифта. Особливу увагу зверніть на експозицію «Живий шрифт», яку підготувала студія «Арт і Я». В цьому році – програма від студії особлива, адже «Арт і Я» святкує 5-річчя школи! Тож в експозиції та майстерні «Живий шрифт», буде висвітлена не лише тема каліграфії, а і українського шрифтового дизайну. З величезного переліку активностей фестивалю я хочу виділити деякі події:

Continue reading “Книжковий Арсенал 2017”

Арсеналі Ідей 2017

Новий рік — новий «Арсеналі Ідей». Як і в минулому році, студія «Арт і Я» представить на ньому каліграфічну освітню програму

В цьому році головним фокусом фестивалю стануть 12 майстерень, присвячених різним видам творчої діяльності. Кожна майстерня матиме унікальний авторський дизайн від відомої архітектурної студіі, а насичений загадками і творчими завданнями квестовий маршрут об’єднуватиме майстерні в єдине ціле. А нас перш за все цікавить локація «Літературна Майстерня», де відбудуться лекції та воркшопи школи каліграфії «Арт і Я».
Continue reading “Арсеналі Ідей 2017”

Тестуємо вінтажні пера

Купити вінтажне пера — все одно що отримати кота у мішку. Цікаво, але може зовсім не те, що ви хотіли. Непросто зробити вибір, коли про перо немає ніякої інформації. Тож добре коли хтось вже купив таке перо і може показати як воно пише.

На початку ХХ століття, купляючи перо для письма, ви б мали вибір в десятки разів більший ніж зараз. Винахід і поширення кулькової ручки призвели до того, що пера втратили популярність, тож багато виробників пішли з цього бізнесу, а ті що залишились — радикально скоротили асортимент. Величезна кількість виготовлених пер виявилась нікому не потрібна і їх ще й досі можна знайти у продажу. Зазвичай, такі пера вироблені до середини ХХ століття називають вінтажними. Вони можуть бути цікавими для сучасних каліграфів хоча б тим, що виготовлені в часи коли конкуренція мотивувала виробників створити ідеальне перо для письма. Вінтажні пера вважаються більш якісними, ніж їх сучасні аналоги. Наприклад вінтажне перо Gillot 404 зроблене з бронзи, а сучасне — з заліза (швидше виходить з ладу).

Continue reading “Тестуємо вінтажні пера”

Каллиграфия это мы

Так называется сериал который выпускает сообщество Calligraphy Masters. В каждой серии один из каллиграфов отвечает на несколько стандартных вопросов

Оригинальность этих видеоинтервью в том, что ответы на вопросы участники пишут перед камерой. Каждый пишет в своем стиле, различными инструментами и в разных техниках. И то как выглядят ответы на вопросы не менее интересно чем их содержание.

Continue reading “Каллиграфия это мы”

Весняні старти

З приходом весни в Києві стартують декілька курсів каліграфії. Тож якщо ви не почали «нове життя» з початку року, є шанс вивчити щось нове зараз

Авторські курси каліграфії Олени Мишанської

З 5 березня починається експрес-курс із 6 занять з італійського курсиву. Заняття будуть проходити раз на тиждень по неділях у Druzi Cafe.
facebook.com/events/196669107478647
В суботу 4 березня відбудеться дводенний воркшоп з летерингу. Друге заняття — в наступну суботу 11 березня.
facebook.com/events/1274284615984699

«Арт і Я»

В перших числах березня стартує базовий курс з української та європейської каліграфії з Веронікою Чебаник. Тривалість курсу: 5 місяців з перервою на травневі свята. Набирається декілька груп з різним графіком роботи. Детальніше дивіться на сайті artiya.com.ua

Майстерня каліграфії Monkey ART

4-5 березня пройде дводенний інтенсив «Італійський курсив». Якщо після інтенсиву ви захочите глибше вивчити цей стиль письма, є можливість продовжити заняття на довготривалому курсі.
facebook.com/events/379136315802073

Курси каліграфії від Ольги Верменич

6 березня починається курс «Від крапки до літери». Курс розбитий на тематичні блоки по 6 занятть у кожному, а загальна його тривалість – 3 місяці.  Детальнішу інформацію шукайте на сторінці.
facebook.com/Курси-каліграфії-від-Ольги-Верменич-1589152927983551

 

Робоче місце Василя Чебаника

Ведуча 5 каналу в гостях у Василя Яковича Чебаника. Передача “В кабінетах” від 22.01.17

Поближче познайомимося з класиком української каліграфії, Василем Яковичем Чебаником. В себе вдома він показує робоче місце, розказує про свої роботи, українську абетку, каліграфію та шрифти.
(Василь Чебаник — каліграф, художник-графік, член Національної спілки художників України. Заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри графічного дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, член-кореспондент Національної академії мистецтв України.)

PainDesignArt: «Продолжайте практиковаться…»

Интервью с каллиграфом, который любит готику. Еще одна его интересная особенность — он левша

Volker Mayer записал интервью с немецким каллиграфом Paindesignart для сайта CalligraphyMasters. Среди каллиграфов часто встречаются левши, но вопросы «как мне писать левой рукой?» у новичков возникают постоянно.  Но даже если вы не левша, вам может быть интересно посмотреть это видео или прочитать его приблизительный перевод.

Continue reading “PainDesignArt: «Продолжайте практиковаться…»”

Every Monday

Украинская группа Brunettes Shoot Blondes, ставшая известной после своего первого клипа Knock Knock, выпустила новое видео. И главное действующее лицо клипа — леттеринг.

Леттеринг для видео сделал филиппинский художник Gian Solamo. Всего он написал 32 текстовые композиции на слова песни. Больше его работ смотрите на dribbble.com/giansolamo.

Викторианский стиль Heather Held

Каллиграфические росчерки и декор — важное дополнение к надписи. А в некоторых работах именно они играют главную роль. Познакомимся с мастером острого пера, которая создает подобные работы.

Heather Victoria Held увлекается каллиграфией с 2003 года. До этого она работала как дизайнер-флорист и изучала вышивку викторианской эпохи. Это проявляется в ее каллиграфических работах — они богато декорированы росчерками и цветами. Их дизайн отражает ее любовь к викторианскому стилю. Сейчас Heather Held — фрилансер-каллиграф и преподаватель в студии The Victorian Pen в Онтарио. Она преподает декоративные росчерки (Flourishing), письмо острым пером и проводит мастер-классы по викторианскому орнаменту. Благодаря интервью с сайта paperinkartsblog.com можем познакомиться с Heather Held поближе.

Continue reading “Викторианский стиль Heather Held”